KRZESLA

Zielone miejsce dla pacjentów Kliniki Onkologii Klinicznej i Pododdziału Leczenia Nowotworów Układu Chłonnego

Informujemy, że na pacjentów Kliniki Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Leczenia Nowotworów Układu Chłonnego NIO-PIB Oddziału w Krakowie czeka już miejsce spotkań, które zostało zapełnione zielenią i kolorowymi elementami dekoracyjnymi.

– To niezwykle istotne dla całości terapii onkologicznej, kiedy leczenie przebiega w dobrych warunkach zarówno jeżeli chodzi o zespół specjalistów, farmakoterapię, ale i miejsca czyli sale chorych, gabinety zabiegowe i ludzi, z którymi się spotykamy i możemy to zrobić w otoczeniu przyrody – podkreśla prof. dr hab. n. med. Wojciech Jurczak – kierownik Pododdziału Leczenia Nowotworów Układu Chłonnego Kliniki Onkologii Klinicznej NIO-PIB Oddziału w Krakowie i inicjator powstania miejsca spotkań. Jak wskazuje dr n. med. Marek Ziobro – kierownik Kliniki Onkologii Klinicznej NIO-PIB Oddziału w Krakowie w ten sposób wyremontowane i zmodernizowane pomieszczenia od pierwszego do trzeciego piętra nabrały wyjątkowego klimatu i otworzyły przed pacjentami możliwość skorzystania z nowego sposobu spędzenia chwil w czasie odbywania leczenia onkologicznego.

Realizacja miejsca spotkań to efekt współpracy trzech podmiotów: NIO-PIB Oddział w Krakowie, Fundacji „Pokonaj Chłoniaka” i Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Chcieliśmy pomóc. W projekcie byli zaangażowani niezwykli ludzie – pracownicy Ogrodu Botanicznego, ogrodnicy, którzy przez kilka dni tworzyli to miejsce w oparciu o swoją wiedzę ogrodniczą i doświadczenie. Jestem im niezwykle wdzięczny za tak szlachetną pracę. Krótko można podsumować: prosta inicjatywa i olbrzymi efekt. – zaznacza Michał Węgrzyn – dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

oprac. KS, foto: WJ

Możliwość komentowania została wyłączona.