prof. Rys - media

W mediach: Prof. Janusz Ryś o działalności NIO-PIB Oddziału w Krakowie

Prof. dr hab. Janusz Ryś – Dyrektor NIO-PIB Oddziału w Krakowie wypowiedział się na temat dotychczasowej i obecnej działalności NIO-PIB Oddziału w Krakowie.

– Nieustannie pełnimy nasze funkcje statutowe. To ważne, że w stosunku do innych ośrodków zajmujemy się kompleksowym leczeniem nowotworów złośliwych. Pacjent ma u nas zapewnioną wczesną, dobrą diagnostykę, a później wszelkie formy leczenia onkologicznego, w tym leczenie spersonalizowane. Cały czas jesteśmy otwarci na pacjentów. – zaznaczył.

Zapytany o sytuację sprzed pandemii Prof. dr hab. Janusz Ryś podkreślił, że po pewnym okresie trudności zespół dyrektorów chce pokazać, że instytut działa oraz, że celem zespołu jest przywrócenie jego dawnej świetności. Pytany o czas pandemii wskazał, że NIO-PIB Oddział w Krakowie sprawnie, poza pojedynczymi incydentami, poradził sobie z kolejnymi falami epidemii. – Właściwie nie mieliśmy momentu wyłączenia – zauważył.

Cały materiał został opublikowany 16 października 2021 roku na stronie internetowej serwisu Nauka w Polsce prowadzonego przez Polską Agencję Prasową.

oprac. KS, foto: KS

Możliwość komentowania została wyłączona.