covid-19

COVID-19 – bezpieczeństwo pacjentów onkologicznych

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z pandemią COVID-19 oraz mając na celu bezpieczeństwo wszystkich naszych pacjentów, zalecamy:

  • pacjentom – szczepienia przeciwko COVID-19 – aby wpisać się na listę szczepień w NIO-PIB Oddział w Krakowie należy skontaktować się z Panią mgr Danutą Faber pod numerem telefonu: +48 12 63 48 456,
  • poinformowanie rodziny pacjenta i jego najbliższych, że w przypadku pobytu w klinice lub na oddziale odwiedziny są wstrzymane do odwołania (z wyjątkiem indywidualnych decyzji specjalistów NIO-PIB Oddział w Krakowie),
  • w przypadku osób, które mogą poruszać się samodzielnie, zaleca się wizyty w poradni bez osób towarzyszących,
  • w przypadku osób, które nie mogą poruszać się samodzielnie, zaleca się ograniczenie opiekuna do jednej osoby (dysponujemy również możliwością wypożyczenia wózka inwalidzkiego – potrzebę wypożyczenia wózka należy zgłosić portierowi poradni).

Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczki, zachowaniu dystansu oraz częstym myciu i dezynfekowaniu rąk. Przy wejściach do poradni, do klinik i zakładów znajdują się aplikatory z preparatem dezynfekującym.

Informujemy również, że specjaliści NIO-PIB Oddziału w Krakowie mogą zlecić pacjentowi test na obecność wirusa SARS-CoV-2 na każdym etapie leczenia.

Dyrekcja NIO-PIB Oddziału w Krakowie

Możliwość komentowania została wyłączona.