prof. Klek szczepimy

W mediach: prof. Stanisław Kłęk o szczepieniach

Prof. dr hab. n. med.  Stanisław Kłęk – Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej oraz Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa NIO-PIB Oddziału w Krakowie wypowiedział się w mediach na temat szczepień.

Odpowiadając na pytanie portalu szczepimysie.pl, czy pacjenci onkologiczni mają więcej przeciwwskazań do szczepień niż pozostałe osoby i mówiąc o szczepieniach przeciwko COVID-19 prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk zaznaczył, że pacjenci onkologiczni mają więcej powodów do szczepień niż pozostałe osoby. – Wiąże się to z tym, że leczenie onkologiczne jest bardzo wymagające, ciężkie i długotrwałe. Każda infekcja, która zdarzyłaby się w trakcie takiego leczenia, która zadecydowałaby na przykład o przerwaniu tego leczenia – czy to czasowym, trwałym czy nawet zmniejszeniu dawki – będzie powodowała mniejszą szansę wyleczenia z choroby nowotworowej. – podkreślił. Wskazał również, że chemioterapia nie stanowi przeciwwskazania do szczepienia oraz, że należy się szczepić przed zabiegiem operacyjnym.

Pytany o szczepienia przeciwko grypie dla programu Kronika TVP3 Kraków zaznaczył: – Mamy punkt szczepień zorganizowany już od pewnego czasu i rzeczywiście jeżeli tylko będzie możliwość to rozpoczniemy szczepienia przeciwko grypie. Zamówiliśmy pierwszą serie szczepionek, czekamy na przybycie.

Więcej na portalu szczepimysie.pl z 23 09 21 oraz w Kronice TVP3 Kraków z 24 09 21.

oprac. KS

Możliwość komentowania została wyłączona.