Ukraina-TVP-prof.Klek

W mediach: prof. Stanisław Kłęk o przyjmowaniu pacjentów z Ukrainy

Prof. dr hab. n. med. Stanislaw Kłęk – Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Krakowie wypowiedział się w mediach na temat przyjmowania pacjentów z Ukrainy.

– To są osoby, które zgłaszają się do nas w trakcie leczenia, które zaczęło się na Ukrainie albo miało się zacząć na Ukrainie. – zaznaczył prof. dr hab. n.med. Stanisław Kłęk.

Jak podkreślił, większość z tych osób posiada sporą dokumentację medyczną, a w przypadku pacjentów, gdzie występują wątpliwości czasem udaje się skontaktować się ze szpitalami na Ukrainie.

– W konsekwencji umowy z NFZ możemy też koordynować leczenie pacjentów włącznie z wysłaniem ich do krajów ościennych takich jak Czechy, Niemcy, czy Słowacja. – zaznaczył.

Przez ostatnie trzy tygodnie do Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Krakowie zgłosiło się około 80 pacjentów z Ukrainy. Jedni potrzebują konsultacji, inni mieli u siebie w kraju zaplanowaną chemioterapię.

Materiał ukazał się w programie Kronika w TVP3 Kronika 18 marca 2022 roku.

oprac. KS, foto. KS

Możliwość komentowania została wyłączona.