Szkolenie adeptów chirurgii onkologicznej

Szkolimy adeptów chirurgii onkologicznej

Kurs pn. „Wprowadzenie do specjalizacji z chirurgii onkologicznej”, organizowany w dniach 15-16 maja 2024 r.  skupił ponad 70.  lekarzy, rozpoczynających specjalizację w dziedzinie chirurgii onkologicznej.  „Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania – jesteśmy jedyną jednostką w kraju, która organizuje tego typu szkolenie” – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej  i jednocześnie Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa krakowskiego oddziału  Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy. Dla sporej  części lekarzy uczestniczących w kursie chirurgia onkologiczna jest już kolejną specjalizacją.

W krakowskim oddziale Kliniki Chirurgii Onkologicznej NIO PIB rocznie leczonych jest ok. 2200  pacjentów. Lekarze w Poradni Chirurgii Onkologicznej,  kwalifikujący pacjentów do leczenia szpitalnego, w roku 2023 udzielili  ponad 15 350 porad  miesięcznie.

Należy podkreślić, że krakowski oddział NIO PIB jest jednym z dwóch ośrodków w Małopolsce,  które mają podpisaną umowę z NFZ w zakresie kompleksowej opieki nad pacjentami z nowotworem piersi i jelita grubego.

Możliwość komentowania została wyłączona.