ASCO 2022 mniejsze

Lekarze NIO-PIB Oddziału w Krakowie autorami doniesień naukowych na ASCO 2022

Informujemy, że lekarze z NIO-PIB Oddziału w Krakowie znaleźli się wśród autorów doniesień naukowych prezentowanych na tegorocznym Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO 2022). Spośród 13. doniesień, gdzie pierwszymi autorami są Polacy, w trzech doniesieniach pojawili się autorzy z poszczególnych klinik i oddziałów NIO-PIB Oddziału w Krakowie: Kliniki Onkologii Klinicznej, Pododdziału Leczenia Nowotworów Układu Chłonnego oraz Oddziału Chemioterapii Dziennej.

Pierwszymi autorami są: dr hab. n. med. Bożena Cybulska-Stopa w dwóch doniesieniach dotyczących leczenia pacjentów chorych na rozsianego czerniaka z mutacją BRAF i prof. dr hab. n. med. Wojciech Jurczak w doniesieniu dotyczącym leczenia pacjentów w nawrotowej/opornej (R/R) przewlekłej białaczce limfocytowej (CLL) Acalabrutinib versus rituximab plus idelalisib or bendamustine in relapsed/refractory chronic lymphocytic leukemia.

W doniesieniach dotyczących leczenia pacjentów chorych na rozsianego czerniaka z mutacją BRAF wśród autorów z NIO-PIB Oddziału w Krakowie znaleźli się również: w pierwszym Sequential treatment with targeted and immune checkpoint inhibitor therapies in patients with BRAF positive metastatic melanoma: Real-world data Karolina Piejko i Joanna Seredyńska i w drugim Is the BRAF mutation still an unfavorable risk factor in patients with metastatic melanoma in the era of modern therapies?: Karolina Piejko, Agata Sałek-Zań i Tomasz Zemełka.

Elektroniczna wersja broszury Polacy na ASCO 2022 – opracowania doniesień, w których pierwszymi autorami są Polacy.

oprac. KS

Możliwość komentowania została wyłączona.