Marek Ziobo

ASCO 2024

W dniach 31 maja – 4 czerwca 2024 r. odbył się w Chicago zjazd Amerykańskiego
Towarzystwa Onkologii Klinicznej @ASCO, w którym uczestniczył
dr n. med. Marek Ziobro, Kierownik Kliniki Onkologii Klinicznej NIO-PIB Oddział w Krakowie.

W trakcie zjazdu zaprezentowano dwa plakaty dotyczące leczenia raka piersi, którego autorami lub współautorami są lekarze pracujący w Klinice.

Warto dodać, że zjazd ASCO – to obok barcelońskiej konferencji ESMO (European Society for Medical Oncology)  – jedno z dwóch najważniejszych spotkań onkologów z całego świata, podczas którego fachowcy dzielą się wiedzą, rezultatami badań i uwagami na temat najskuteczniejszych sposobów pomocy pacjentom z chorobami nowotworowymi. W tym kontekście jesteśmy ogromnie dumni, że głos krakowskich lekarzy z naszego Instytutu został zauważony podczas tak ważnego wydarzenia.

Onkologia kliniczna jest niesamowicie szybo rozwijającą się dziedziną. Wytyczne, zmiany refundacyjne i dostępność nowych form terapii zmienia się często kilkukrotnie w ciągu roku, dlatego tak ważne jest częste i systematyczne uczestnictwo w szkoleniach i zjazdach dla lekarzy tej specjalności.

Szkolimy się dla naszych Pacjentów!

Poniżej – dla osób zainteresowanych – zamieszczamy dwa linki.
Pierwszy   dotyczy zastosowania cisplatyny u chorych z rakiem piersi z niewydolnością wątroby związaną z zaawansowaną chorobą nowotworową (chore z kryzą trzewną)

E-poster https://meetings.asco.org/abstracts-presentations/235102

Drugi – plakat dotyczący skuteczności inhibitorów CDK4/6 w rzeczywistej praktyce klinicznej – badanie wieloośrodkowe – wśród współautorów znaleźli

się dr n. med. Marek Ziobro i dr n. med.  Aleksandra Grela-Wojewoda.

https://ascopubs.org/doi/10.1200/JCO.2024.42.16_suppl.1067

Możliwość komentowania została wyłączona.