prof Rys i prof Klek - male

W mediach: prof. Janusz Ryś i prof. Stanisław Kłęk o diagnostyce i leczeniu raka jelita grubego

Prof. dr hab. n. med. Janusz Ryś – dyrektor NIO-PIB Oddziału w Krakowie oraz kierownik Zakładu Patomorfologii Nowotworów oraz prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk – zastępca dyrektora NIO-PIB Oddziału w Krakowie i kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej wypowiedzieli się w mediach na temat diagnostyki i leczenia raka jelita grubego w ramach nowo otwartego Centrum Kompleksowego Leczenia Raka Jelita Grubego – Colorectal Cancer Unit.

– Przez wiele miesięcy zespół specjalistów przygotowywał się do opieki kompleksowej w ramach Unitu i cieszymy się, że teraz nasz pacjent będzie mógł skorzystać w jednym miejscu ze wszystkich elementów diagnostyki i leczenia chorych na raka jelita grubego w pakiecie świadczeń finansowanych z NFZ –  zaznaczył prof. dr hab. n. med. Janusz Ryś.

Mimo pandemii diagnozujemy chorych i operujemy wielu pacjentów z rakiem jelita grubego. Jeżeli tylko stan ogólny pacjenta na to pozwala, w leczeniu chirurgicznym wybieramy metodę laparoskopową czyli mniej inwazyjną. Na pewno w raku jelita grubego liczy się czas – im szybciej uda nam się wykryć i przy pomocy różnych nowoczesnych form leczenia usunąć zmianę nowotworową – tym lepiej. Nie dajemy wówczas nowotworowi szansy na to, by się rozrastał. Cały nasz zespół zebrany w formie konsylium pracuje nad tym, żeby konkretnemu pacjentowi wybrać najodpowiedniejszą terapię. – podkreślał prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk.

Materiały na ten temat Centrum Kompleksowego Leczenia Raka Jelita Grubego – Colorectal Cancer Unit ukazały się m.in. w mediach:

rynekzdrowia,pl

dziennikpolski24.pl

gazetakrakowska.pl

krakow.wyborcza.pl

rmf24.pl

radiokrakow.pl

cowzdrowiu.pl

pulsmedycyny.pl

oprac .KS, foto: KS

Możliwość komentowania została wyłączona.