Magda plus prof. Ryś i prof. Hrabiec

Filantrop Krakowa 2020 dla Magdaleny Chuderskiej

Magdalena Chuderska – Dyrektor Stowarzyszenia Krakowski Komitet Zwalczania Raka została w czerwcu 2021 roku odznaczona tytułem Filantrop Krakowa 2020 nadawanym osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom.

Magdalena Chuderska pomaga od wielu lat pacjentom chorym onkologicznie oraz ich rodzinom, uczestniczy w propagowaniu badań profilaktycznych i organizowaniu dla nich zdarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Osoba o wielkim sercu, gromadząca wokół siebie wielu dobrych ludzi pragnących – tak jak ona – bezinteresownie pomagać. Mówi, że najważniejsze jest to, by chory człowiek nie był samotny.

W czasie pandemii, przez wiele miesięcy z ogromnym zaangażowaniem pomagała pacjentom NIO-PIB Oddziału w Krakowie podejmując dyżury w zorganizowanym punkcie ankietowo-pomiarowym w przyszpitalnym namiocie.  

Zdobywczyni tytułu Osobowość Roku 2016 przyznawanego przez Gazetę Krakowską oraz tytułu Honoris Gratia, nadawanego przez Prezydenta Miasta Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla Miasta Krakowa i jego mieszkańców.

Uroczystość wręczenia odznaczeń Filantrop Krakowa 2020 odbyła się 22 czerwca 2021 roku.

Serdecznie gratulujemy!

prof. dr hab. n. med. Janusz Ryś
p.o. Dyrektora NIO-PIB Oddziału w Krakowie
wraz z Pracownikami NIO-PIB Oddziału w Krakowie

Na zdjęciu od lewej: prof. Andrzej Hrabiec, Magdalena Chuderska, prof. Janusz Ryś

oprac. KS, foto: Edward Pięta, udost. MCh

Możliwość komentowania została wyłączona.