ZREALIZOWANE PROJEKTY UE
Rozbudowa zintegrowanego systemu informatycznego jako narzędzie poprawy jakości leczenia onkologicznego w krakowskim Centrum Onkologii
W dniu 28-03-2014 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu MRPO 01.02.00-12-085/13 pn. „Rozbudowa zintegrowanego systemu informatycznego jako narzędzie poprawy jakości leczenia onkologicznego w krakowskim Centrum Onkologii” w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.
Projekt był realizowany od 1 października 2012 do 31 grudnia 2014.
Celem ogólnym projektu jest rozbudowa lokalnej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego w obszarze zdrowia (w zakresie onkologii, jako jednej z najbardziej istotnych gałęzi medycyny), a w konsekwencji polepszenie jakości życia obywateli.
Realizacja Projektu wspiera rozwój województwa małopolskiego poprzez rozbudowę infrastruktury społeczeństwa informacyjnego, a także zwiększenie wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych do świadczenia usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia.
Celem głównym projektu jest zwiększenie wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w procesie świadczenia usług przez krakowskie Centrum Onkologii.
Cel główny projektu jest realizowany poprzez:
- wykorzystanie nowoczesnych narzędzi informatycznych w zakresie funkcjonowania jednostki służby zdrowia,
- ułatwienie zlecania badań a także szybsza i łatwiejsza procedura otrzymywania badań poprzez wykorzystanie możliwości zintegrowanego systemu elektronicznego,
- jedna, spójna baza pacjentów, pozwalająca na prowadzenie historii choroby pacjenta od momentu pierwszej rejestracji,
- dostarczenie informacji o posiadanych lekach i materiałach medycznych poprzez wparcie procesu prowadzenia gospodarki lekowej zarówno w aptece szpitalnej jak i w poszczególnych jednostkach organizacyjnych,
- podniesienie efektywności pracy i komunikacji między poszczególnymi komórkami organizacyjnymi,
- wpływ na rozwój społeczno – gospodarczy regionu.
W projekcie uwzględniono zakup nowego sprzętu informatycznego w tym: komputerów, drukarek oraz serwera bazodanowego.
Efektem końcowym inwestycji będzie zintegrowany system informatyczny wspierający działalność Instytutu w zakresie świadczenia usług medycznych a także działań niepowiązanych bezpośrednio z tymi usługami. Poza gromadzeniem i przetwarzaniem danych medycznych realizacja projektu pozwoli na wykorzystanie technologii telekomunikacyjno-informatycznych w obszarach, w których do tej pory nie były wykorzystywane.