VI Kongres Onkologii Polskiej to ważne i mające już swoją tradycję wydarzenie onkologiczne, które odbyło się w dniach 17-19 października 2024 roku w Warszawie. Kongres ten, organizowany przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne, zgromadził czołowych ekspertów z kraju i zagranicy, oferując ponad 50 sesji edukacyjnych i blisko 150 wykładów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była interdyscyplinarna opieka onkologiczna, co podkreślało znaczenie współpracy różnych specjalistów w leczeniu nowotworów.
Miło nam poinformować, że kadra medyczna krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego odegrała istotną rolę merytoryczną w tegorocznym kongresie. Wykładowcy z naszego oddziału zaprezentowali szereg istotnych tematów, które przyczyniły się do wzbogacenia programu kongresu. Czynny udział wzięli:
- dr hab. n. med. Tomasz Banaś, prof. NIO-PIB: “Nowoczesne podejście do leczenia raka płuca”;
- prof. dr hab. n. med. Monika Długosz-Danecka prowadziła sesję „Opieka na skraju wieku: nastolatkowie i młodzi dorośli – problemy i wyzwania terapeutyczne i diagnostyczne”;
- prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk – „Immunożywienie podczas immunoterapii”.
- dr n. med. Mirosława Püsküllüoğlu – „Ścieżka pacjenta z m TNBC w programie lekowym B9, Sacytuzumab gowitekan – terapia na piątkę”
Jesteśmy dumni, że dzięki zaangażowaniu i wiedzy przedstawicieli krakowskiego oddziału Instytutu, kongres stał się platformą wymiany doświadczeń i najnowszych osiągnięć w dziedzinie onkologii.