DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej NIO PIB Oddziału w Krakowie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej krakow.nio.gov.pl
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa częściowo jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Formularz kontaktowy nie ma etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób, które korzystają z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami, pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są obok formularza kontaktowego.
Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.
- Niespełniony minimalny kontrast tekstu do tła na jakim się znajduje
- Na stronie opublikowano niedostępne cyfrowo dokumenty
- Po powiększeniu strony do 200% brak możliwości skorzystania z menu hamburger poruszając się po stronie za pomocą klawiatury
- Niedostępne menu główne na urządzeniach mobilnych przy włączonym czytniku ekranu
- Niejasny cel linku, zdublowane linki
- Po błędnie wpisanym adresie e-mail w formularzu kontaktowym brak instrukcji jak wypełnić pole e-mail
- Informacja o błędzie w wypełnianym formularzu kontaktowym nie jest przekazywana przez technologię asystującą
Na stronie internetowej https://krakow.nio.gov.pl/ w zakładce DOSTĘPNOŚĆ znajdują się procedury dostępne dla elektronicznych czytników ekranu oraz tłumaczenia na PJM.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 20.05.2021 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data sporządzenia deklaracji: 20.05.2021 r.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 26.marca.2025 r. Przegląd deklaracji sporządzono na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v 2.2 (Kliknij tutaj, aby pobrać) oraz o narzędzie służące do automatycznego wykrywania niektórych błędów dostępności cyfrowej WAVE – https://wave.webaim.org/
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Elementy w których zapewniono wyższy od wymaganego poziom dostępności cyfrowej
Materiały wideo zawierające treści w zakładce Dostępność są tłumaczone na język migowy oraz posiadają napisy.
Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej
Planujemy przed końcem 2027 przebudować stronę. Podczas przebudowy zamierzamy zlikwidować wszystkie błędy dostępności cyfrowej o których mowa powyżej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej strony internetowej prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. dostępności Rafałem Konopka na adres dostepnosc@krakow.nio.gov.pl lub pod nr tel: 12 634-84-66. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alte Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego Instytutu Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie
- Rafał Konopka- Koordynator ds. dostępności
- Adres: ul. Garncarska 11, 31 -115 Kraków
- dyrektor@krakow.nio.gov.pl
rnatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Kompleks szpitalny dostępny jest dla pacjentów poprzez 3 wejścia: od ulicy Garncarskiej 11 oraz poprzez dziedziniec wewnętrzny z Garncarskiej 15 i Garncarskiej 17.(Ponadto dostępne jest jedno dodatkowe wejście dla personelu i 4 wejścia techniczne i gospodarcze).
Wejście główne Przychodni Przyklinicznej oraz wejście do Zakładu Radioterapii jest dostępne przez dziedziniec (pod filarami). Pozbawione jest barier architektonicznych, jest dostępne dla osób z dysfunkcją ruchową, poruszających się na wózkach, z niedowidzeniem (poprzez asystę pracownika). Przy wejściu głównym Przychodni Przyklinicznej znajduje się Rejestracja wyposażona w system „kolejkowy” funkcjonujący również głosowo (dla pacjentów niedowidzących) wspierany przez portiera. W system ten wyposażona jest cała Przychodnia Przykliniczna.
Rejestracja główna i rejestracja Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej wyposażona jest w pętle indukcyjną. Pętla indukcyjna znajduje się również na Oddziale Chemioterapii Dziennej.
W Narodowym Instytucie Onkologii w Oddziale w Krakowie zatrudniony jest Asystent ds. obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, ponadto jest 6 osób posługujących się PJM.
Gabinety lekarskie i kliniki na wszystkich kondygnacjach są dostępne dla pacjentów poruszających się na wózkach poprzez szerokie, zgodne z obowiązującymi przepisami korytarze oraz dostosowane do ich potrzeb windy. Sześć wind przeznaczonych jest do komunikacji pacjentów, dodatkowo funkcjonują trzy windy techniczno – gospodarcze.
Miejsca parkingowe dla pacjentów zabezpieczają miejskie parkingi w strefie płatnego parkowania, zlokalizowane w ciągu ulicy Garncarskiej.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Panele w windach są przystosowane dla niewidomych poprzez zastosowanie alfabetu Braille`a. Poza windami w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM).
NIO PIB Oddział w Krakowie zlokalizowano w 9 budynkach stanowiących zwartą zabudowę śródmiejską, leżących w obrębie układu urbanistycznego oraz zespołu dawnej IV dzielnicy katastralnej miasta Krakowa – „Piasek” wpisanych do rejestru zabytków pod numerem A-1446/M decyzją z dnia 15.10.2015 oraz na obszarze uznanym za pomnik historii „Kraków – historyczny zespół miasta” zarządzeniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 08.09.1994 r. Ze względu na walory architektoniczne, urbanistyczne i kulturowe część budynków figuruje ponadto w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Budynki połączone ze sobą stanowią kompleks dostępny dla pacjentów.
Pracownia Diagnostyki Obrazowej PET/CT, ul. Garncarska 11
Budynek Główny- Garncarska 11/13, ul. Garncarska 11/13
Budynek Administracyjny- Garncarska 9, ul. Garncarska 9
Pawilon Przyspieszacza Liniowego Neptun-10 CLINAC 600, ul. Garncarska 11
Bunkier Akceleratora Liniowego CLINAC 2300, ul. Garncarska 11
Rozbudowa Zakładu Radioterapii, ul. Garncarska 11
Pawilon Terapii Megawoltowej- Garncarska 11, ul. Garncarska 11
Pomieszczenia dla Akceleratora Liniowego wraz z zapleczem, ul. Garncarska 11
Część szpitala i przychodnia-Garncarska 15/17, ul. Garncarska 15/17
Dostępność komunikacyjno – informacyjna
Na terenie Narodowego Instytutu Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
Na terenie Instytutu jest sześciu pracowników posługujących się polskim językiem migowym.
W trzech rejestracjach zamontowane są pętle indukcyjne.